Transition Technologies

Z DisWiki
Wersja z dnia 15:30, 10 wrz 2014 autorstwa Dis1waw (dyskusja | edycje) (1 wersja: inspWikiPL)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Przedsiębiorstwo infobox Transition Technologies Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Warszawie, specjalizujące się w rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu. Zostało założone w 1991 roku.

Poza warszawską siedzibą, spółka posiada oddziały w Łodzi, Białymstoku, Ostrowie Wielkopolskim i Wrocławiu. W 2007 otworzyła też biuro w Stanach Zjednoczonych[1].

Transition Technologies S.A. decyzją Ministra Gospodarki w dniu 10 sierpnia 2010 r. uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Historia

Przedsiębiorstwo zostało założone w czerwcu 1991 w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i początkowo zajmowało się jedynie tłumaczeniem amerykańskiego oprogramowania przeznaczonego dla przemysłu. Wkrótce jednak rozpoczęło produkcję własnego, kierowanego głównie do branży energetycznej. W styczniu 1998 powstało biuro w Ostrowie Wielkopolskim, a w ofercie firmy pojawiły się aplikacje współpracujące z systemami sterowania procesami przemysłowymi. W grudniu 2001 przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. W lutym 2002 w Ostrowie powstało Centrum Teleinformatyczne[2].

Spółka nawiązała współpracę z amerykańskim Parametric Technology Corporation (PTC), producentem m.in. systemu Pro/Engineer. W rezultacie w lipcu 2006 powstał w Łodzi oddział świadczący na zasadzie outsourcingu usługi programistyczne i wsparcia technicznego dla klientów PTC, działający pod nazwą "Poland Solution Center", zatrudniający około 100 osób[3][4].

W listopadzie 2006 nastąpiło otwarcie kolejnego oddziału Transition Technologies, tym razem we Wrocławiu, a w maju 2007 – filii w Stanach Zjednoczonych. Następny krajowy oddział powstał rok później w Białymstoku[2].

Działalność

W zakres głównej działalności firmy wchodzą:

  1. produkcja i sprzedaż oprogramowania dla przemysłu
  2. optymalizacja procesów technologicznych
  3. handel energią elektryczną i gazem
  4. zarządzanie ryzykiem
  5. prognozowanie
  6. usługi inżynierskie
  7. outsourcing usług programistycznych w tym rozwój i wdrożenia rozwiązań PLM Windchill[5]
  8. consulting usług programistycznych
  9. szkolenia

Przedsiębiorstwo współpracuje z firmami Oracle, Sun Microsystems, IBM, Premium Technology[6] oraz Parametric Technology Corporation[7]

Nagrody

  • W 2002 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała przedsiębiorstwu nagrodę w konkursie "Polski Produkt Przyszłości" za "cyfrową platformę optymalizacji wytwarzania energii elektrycznej"[8].
  • "Produkt Roku 2007" – dwa wyróżnienia, przyznane przez czytelników pisma Control Engineering Polska, za: Enterprise Server System II (ESSII) (w kategorii "integracja danych i programów") oraz Stochastical Immunological Layer Optimizer (SILO) (w kategorii "zaawansowane przetwarzanie i regulacja")[9].
  • Firma trzykrotnie została umieszczona na liście "Gazeli Biznesu" – prowadzonym przez Puls Biznesu rankingu średnich, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. W 2007 zajęła 1966. pozycję wśród podmiotów krajowych[10].

Szablon:Przypisy