Geodanologia: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(g)
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Geodanologia''' nauka o  umiejętnym przetwarzaniu danych, które mogą napływać strumieniem w czasie w ogromnych ilościach (Bigdata). W odróżnieniu od danologii, geodanologia zajmuje się danymi, które dzięki geolokalizacji oraz rozproszonej strukturze bazy danych będą zawsze ustrukturyzowane. Trafne wnioskowanie z danych i wydobycie z nich ukrytej wiedzy, pozwala na skuteczne zarządzanie instytucją dzięki trafnemu definiowaniu celów operacyjnych i strategicznych np. przy pomocy Geo-[[KPI]] czyli Geo - Key Performance Indicators Kluczowe Wskaźniki Efektywności
+
'''geodanologia''' ''(Geo Data Science)'' - dziedzina przetwarzania danych, które mogą napływać strumieniem w czasie w ogromnych ilościach [[Big Data]]. W odróżnieniu od [[danologia|danologii]], geodanologia zajmuje się danymi, które dzięki geolokalizacji oraz rozproszonej strukturze bazy danych będą zawsze ustrukturyzowane. Trafne wnioskowanie z danych i wydobycie z nich ukrytej wiedzy, pozwala na skuteczne zarządzanie organizacją dzięki definiowaniu celów operacyjnych i strategicznych np. przy pomocy Geo-[[KPI]] (''Geo - Key Performance Indicators'') czyli przestrzennym kluczowym wskaźnikom efektywności.
  
  
 
'''Zobacz także'''
 
'''Zobacz także'''
 
* [[Business Geointelligence]]
 
* [[Business Geointelligence]]
 +
* [[Geoinformatyka]]
 +
* [[Danologia]]
  
 
[[Kategoria:zarządzanie]]
 
[[Kategoria:zarządzanie]]
 
[[Kategoria:terminologia IT]]
 
[[Kategoria:terminologia IT]]
 +
 +
==Źródła==
 +
http://ilk.com.pl/

Aktualna wersja na dzień 00:11, 25 mar 2019

geodanologia (Geo Data Science) - dziedzina przetwarzania danych, które mogą napływać strumieniem w czasie w ogromnych ilościach Big Data. W odróżnieniu od danologii, geodanologia zajmuje się danymi, które dzięki geolokalizacji oraz rozproszonej strukturze bazy danych będą zawsze ustrukturyzowane. Trafne wnioskowanie z danych i wydobycie z nich ukrytej wiedzy, pozwala na skuteczne zarządzanie organizacją dzięki definiowaniu celów operacyjnych i strategicznych np. przy pomocy Geo-KPI (Geo - Key Performance Indicators) czyli przestrzennym kluczowym wskaźnikom efektywności.


Zobacz także

Źródła

http://ilk.com.pl/