SRAM: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(n)
 
(d)
Linia 1: Linia 1:
'''SRAM''' ''(Static RAM)'' pamięć statyczna o dostępie swobodnym,  rodzaj pamięci półprzewodnikowej, charakteryzującej się  bardzo krótkimi czasami dostępu (8-400 ns); elementem  zapamiętującym jeden bit informacji w pamięciach tego typu  jest [[przerzutnik bistabilny|przerzutnik bistabilny]]; pamięci SRAM muszą być stale  zasilane prądem elektrycznym, w przeciwnym razie tracą  zapisane informacje; w przeciwieństwie do [[DRAM|DRAM]] nie wymaga stałego tzw. odświeżania m.in. ładunków elektrycznych odpowiedzialnych za przechowywanie informacji, przez co jest szybsza i droższa; SRAM jest używana w niektórych komputerach jako pamięć operacyjna, bądź [[pamięć podręczna (cache)|pamięć podręczna (cache)]].
+
'''SRAM''' ''(Static RAM)'' - pamięć statyczna o dostępie swobodnym,  rodzaj pamięci półprzewodnikowej, charakteryzującej się  bardzo krótkimi czasami dostępu (8-400 ns); elementem  zapamiętującym jeden bit informacji w pamięciach tego typu  jest [[przerzutnik bistabilny|przerzutnik bistabilny]]; pamięci SRAM muszą być stale  zasilane prądem elektrycznym, w przeciwnym razie tracą  zapisane informacje; w przeciwieństwie do [[DRAM|DRAM]] nie wymaga stałego tzw. odświeżania m.in. ładunków elektrycznych odpowiedzialnych za przechowywanie informacji, przez co jest szybsza i droższa; SRAM jest używana w niektórych komputerach jako pamięć operacyjna, bądź [[pamięć podręczna (cache)|pamięć podręczna (cache)]].

Wersja z 07:34, 26 cze 2012

SRAM (Static RAM) - pamięć statyczna o dostępie swobodnym, rodzaj pamięci półprzewodnikowej, charakteryzującej się bardzo krótkimi czasami dostępu (8-400 ns); elementem zapamiętującym jeden bit informacji w pamięciach tego typu jest przerzutnik bistabilny; pamięci SRAM muszą być stale zasilane prądem elektrycznym, w przeciwnym razie tracą zapisane informacje; w przeciwieństwie do DRAM nie wymaga stałego tzw. odświeżania m.in. ładunków elektrycznych odpowiedzialnych za przechowywanie informacji, przez co jest szybsza i droższa; SRAM jest używana w niektórych komputerach jako pamięć operacyjna, bądź pamięć podręczna (cache).