LynxOS: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(n)
 
Linia 1: Linia 1:
'''LynxOS''' - (łac. lynx = ryś) unixowy system operacyjny czasu rzeczywistego amerykańskiej firmy Lynx Real-Time Systems Inc., stosowany w instalacjach pomiarowych i sterujących, m.in.  w przemyśle, nauce i wojskowości; system LynxOS zawiera mikrojądro, powłoki: Bourne''''a, csh i dlsh, kompilator i biblioteki języka C, biblioteki X-Windows, Motif, oprogramowanie do protokółów TCP/IP, NFS oraz zestaw Streams for LynxOS (oprogramowanie i wywołania systemowe do obsługi i tworzenia transmisji strumieniowej); LynxOS realizuje przetwarzanie wielowątkowe zgodne z podstawowymi wytycznymi POSIX 1003.4a; jest pierwszą unixową platformą czasu rzeczywistego, dla której opracowano kompilator wielowątkowego języka programowania [[Ada|Ada]]; umożliwia asynchroniczną obsługę urządzeń; jest dostosowany do pracy na procesorach Intel 386, 486, i860, Motorola 68030, 68040 88100, Sun SPARC 2, MIPS R3000 i R6000 w architekturze jedno- i wieloprocesorowej z przetwarzaniem rozproszonym luźno sprzężonym, ściśle sprzężonym i lekko sprzężonym (snugly coupled); do 1992 r. LynxOS był niedostępny w Polsce w związku z ograniczeniami Cocom.
+
'''LynxOS''' - (łac. lynx = ryś) unixowy system operacyjny czasu rzeczywistego amerykańskiej firmy Lynx Real-Time Systems Inc., stosowany w instalacjach pomiarowych i sterujących, m.in.  w przemyśle, nauce i wojskowości; system LynxOS zawiera mikrojądro, powłoki: Bourne'a, csh i dlsh, kompilator i biblioteki języka C, biblioteki X-Windows, Motif, oprogramowanie do protokółów TCP/IP, NFS oraz zestaw Streams for LynxOS (oprogramowanie i wywołania systemowe do obsługi i tworzenia transmisji strumieniowej); LynxOS realizuje przetwarzanie wielowątkowe zgodne z podstawowymi wytycznymi POSIX 1003.4a; jest pierwszą unixową platformą czasu rzeczywistego, dla której opracowano kompilator wielowątkowego języka programowania [[Ada|Ada]]; umożliwia asynchroniczną obsługę urządzeń; jest dostosowany do pracy na procesorach Intel 386, 486, i860, Motorola 68030, 68040 88100, Sun SPARC 2, MIPS R3000 i R6000 w architekturze jedno- i wieloprocesorowej z przetwarzaniem rozproszonym luźno sprzężonym, ściśle sprzężonym i lekko sprzężonym (snugly coupled); do 1992 r. LynxOS był niedostępny w Polsce w związku z ograniczeniami Cocom.

Wersja z 08:36, 18 maj 2012

LynxOS - (łac. lynx = ryś) unixowy system operacyjny czasu rzeczywistego amerykańskiej firmy Lynx Real-Time Systems Inc., stosowany w instalacjach pomiarowych i sterujących, m.in. w przemyśle, nauce i wojskowości; system LynxOS zawiera mikrojądro, powłoki: Bourne'a, csh i dlsh, kompilator i biblioteki języka C, biblioteki X-Windows, Motif, oprogramowanie do protokółów TCP/IP, NFS oraz zestaw Streams for LynxOS (oprogramowanie i wywołania systemowe do obsługi i tworzenia transmisji strumieniowej); LynxOS realizuje przetwarzanie wielowątkowe zgodne z podstawowymi wytycznymi POSIX 1003.4a; jest pierwszą unixową platformą czasu rzeczywistego, dla której opracowano kompilator wielowątkowego języka programowania Ada; umożliwia asynchroniczną obsługę urządzeń; jest dostosowany do pracy na procesorach Intel 386, 486, i860, Motorola 68030, 68040 88100, Sun SPARC 2, MIPS R3000 i R6000 w architekturze jedno- i wieloprocesorowej z przetwarzaniem rozproszonym luźno sprzężonym, ściśle sprzężonym i lekko sprzężonym (snugly coupled); do 1992 r. LynxOS był niedostępny w Polsce w związku z ograniczeniami Cocom.