PostScript: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(n)
 
(d)
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''PostScript''' - język opisu strony, którego interpreter jest instalowany w niektórych typach drukarek; PS. może być używany bezpośrednio przez programistę, choć z uwagi na trudną, postfiksową notację, najczęściej tekst programu postscriptowego jest generowany przez pakiety typu Desktop Publishing ([[DTP|DTP]]), a następnie interpretowany przez drukarkę; PS. opracowano w Adobe Systems w 1982 r.; wersja PostScript Level 2 pojawiła się w 1990 r. z nowymi możliwościami: skalowalności fontów, obsługi druku kolorowego ([[CMYK|CMYK]]) i obsługi czcionek alfabetów niełacińskich (japoński, cyrylica itd.).
+
'''PostScript''' - język opisu strony, którego interpreter jest instalowany w niektórych typach drukarek; PS. może być używany bezpośrednio przez programistę, choć z uwagi na trudną, postfiksową notację, najczęściej tekst programu postscriptowego jest generowany przez pakiety typu Desktop Publishing ([[DTP|DTP]]), a następnie interpretowany przez drukarkę; PS. opracowano w Adobe Systems w 1982 r.; wersja PostScript Level 2 pojawiła się w 1990 r. z nowymi możliwościami: skalowalności czsionek, obsługi druku kolorowego ([[CMYK|CMYK]]) i obsługi czcionek alfabetów niełacińskich (japoński, cyrylica itd.).
 +
[[Kategoria:terminologia IT]]

Aktualna wersja na dzień 19:18, 2 mar 2013

PostScript - język opisu strony, którego interpreter jest instalowany w niektórych typach drukarek; PS. może być używany bezpośrednio przez programistę, choć z uwagi na trudną, postfiksową notację, najczęściej tekst programu postscriptowego jest generowany przez pakiety typu Desktop Publishing (DTP), a następnie interpretowany przez drukarkę; PS. opracowano w Adobe Systems w 1982 r.; wersja PostScript Level 2 pojawiła się w 1990 r. z nowymi możliwościami: skalowalności czsionek, obsługi druku kolorowego (CMYK) i obsługi czcionek alfabetów niełacińskich (japoński, cyrylica itd.).