E-learning: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(d)
(d)
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''e-learning''' [i 'le:-ning] - szkolenie z wykorzystaniem różnych technik elektronicznych. Obecnie może być stosowane w dwóch najpopularniejszych formach: tzw. CBT (computer based training) - szkolenie oparte na technice komputerowej w sieci lokalnej (dyski CD/DVD) oraz WBT (web based training) - szkolenie przez Internet.
+
'''e-learning''' [i 'le:-ning] - szkolenie z wykorzystaniem różnych technik elektronicznych. Obecnie może być stosowane w dwóch najpopularniejszych formach:  
  
E-learning to technika dość efektywna w przypadku uczenia prostych, wąsko specjalizowanych czynności związanych z doskonaleniem zawodowym pracowników. W przypadku kształcenia uczniów lub studentów w praktyce bardziej efektywne okazują się metody [[blended learning]].  
+
* tzw. '''CBT''' (''computer based training'') - szkolenie oparte na technice komputerowej w sieci lokalnej (dyski CD/DVD);
 +
* '''WBT''' (''web based training'') - szkolenie przez Internet.
 +
 
 +
E-learning to technika dość efektywna w przypadku uczenia prostych, wąsko specjalizowanych czynności związanych z doskonaleniem zawodowym pracowników. W przypadku kształcenia uczniów lub studentów w praktyce bardziej efektywne okazują się metody [[blended learning]].  
  
 
[[Kategoria:terminologia IT]]
 
[[Kategoria:terminologia IT]]
 
[[Kategoria:zarządzanie]]
 
[[Kategoria:zarządzanie]]
 
[[Kategoria:żargon]]
 
[[Kategoria:żargon]]

Aktualna wersja na dzień 11:51, 19 cze 2012

e-learning [i 'le:-ning] - szkolenie z wykorzystaniem różnych technik elektronicznych. Obecnie może być stosowane w dwóch najpopularniejszych formach:

  • tzw. CBT (computer based training) - szkolenie oparte na technice komputerowej w sieci lokalnej (dyski CD/DVD);
  • WBT (web based training) - szkolenie przez Internet.

E-learning to technika dość efektywna w przypadku uczenia prostych, wąsko specjalizowanych czynności związanych z doskonaleniem zawodowym pracowników. W przypadku kształcenia uczniów lub studentów w praktyce bardziej efektywne okazują się metody blended learning.