Połączenie stałe: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(d)
(d)
 
Linia 1: Linia 1:
'''połączenie stałe''' - (''permanent connection'') oznacza, że komputer jest podłączony bezpośrednio do sieci operującej protokołem (zob.) TCP/IP za pomocą łącza specjalnie wybudowanego w tym celu (kabel, światłowód, łącze radiowe) lub - częściej - z wykorzystaniem tzw. (zob.) linii dzierżawionej. Jest to istniejąca linia telefoniczna wynajęta od operatora telefonicznego na wyłączny użytek przedsiębiorstwa i łącząca bezpośrednio sieć we-wnątrzorganizacyjną z siecią dostawcy usług internetowych. Możliwe jest także połączenie za pośrednictwem sieci telewizji kablowej, odpowiednio przystosowanej do przenoszenia - oprócz sygnału telewizyjnego - także pakietów (zob.) IP. Połączenie stałe, choć kosztowne, jest najbardziej korzystne dla dużej organizacji. Linia dzierżawiona, zawsze połączona z siecią Internet, nie wymaga stałego łączenia się z serwerem macierzystym dostawcy za pomocą telefonu. Poza tym istnieje możliwość łatwego podłączenia dowolnej liczby terminali komputerowych do stacji bazowej, czyli komputera bezpośrednio podłączonego do Internetu. W sytuacji, gdy jest wielu użytkowników, rozwiązanie takie jest o wiele tańsze niż zakładanie kont dla każdego z osobna. Połączenie stałe zapewnia też w większości przypadków większą (zob.) przepustowość łącza, dzięki czemu przesyłanie danych odbywa się szybciej niż w przypadku korzystaniu z (zob.) modemu.
+
'''połączenie stałe''' (''permanent connection'') - oznacza, że komputer jest podłączony bezpośrednio do sieci operującej protokołem (zob.) TCP/IP za pomocą łącza specjalnie wybudowanego w tym celu (kabel, światłowód, łącze radiowe) lub - częściej - z wykorzystaniem tzw. (zob.) linii dzierżawionej. Jest to istniejąca linia telefoniczna wynajęta od operatora telefonicznego na wyłączny użytek przedsiębiorstwa i łącząca bezpośrednio sieć we-wnątrzorganizacyjną z siecią dostawcy usług internetowych. Możliwe jest także połączenie za pośrednictwem sieci telewizji kablowej, odpowiednio przystosowanej do przenoszenia - oprócz sygnału telewizyjnego - także pakietów (zob.) IP. Połączenie stałe, choć kosztowne, jest najbardziej korzystne dla dużej organizacji. Linia dzierżawiona, zawsze połączona z siecią Internet, nie wymaga stałego łączenia się z serwerem macierzystym dostawcy za pomocą telefonu. Poza tym istnieje możliwość łatwego podłączenia dowolnej liczby terminali komputerowych do stacji bazowej, czyli komputera bezpośrednio podłączonego do Internetu. W sytuacji, gdy jest wielu użytkowników, rozwiązanie takie jest o wiele tańsze niż zakładanie kont dla każdego z osobna. Połączenie stałe zapewnia też w większości przypadków większą (zob.) przepustowość łącza, dzięki czemu przesyłanie danych odbywa się szybciej niż w przypadku korzystaniu z (zob.) modemu.
 
[[Kategoria:telekomunikacja]]
 
[[Kategoria:telekomunikacja]]
 
[[Kategoria:terminologia IT]]
 
[[Kategoria:terminologia IT]]
 
{{DEFAULTSORT:polzazczenie stalze}}
 
{{DEFAULTSORT:polzazczenie stalze}}

Aktualna wersja na dzień 19:04, 17 maj 2012

połączenie stałe (permanent connection) - oznacza, że komputer jest podłączony bezpośrednio do sieci operującej protokołem (zob.) TCP/IP za pomocą łącza specjalnie wybudowanego w tym celu (kabel, światłowód, łącze radiowe) lub - częściej - z wykorzystaniem tzw. (zob.) linii dzierżawionej. Jest to istniejąca linia telefoniczna wynajęta od operatora telefonicznego na wyłączny użytek przedsiębiorstwa i łącząca bezpośrednio sieć we-wnątrzorganizacyjną z siecią dostawcy usług internetowych. Możliwe jest także połączenie za pośrednictwem sieci telewizji kablowej, odpowiednio przystosowanej do przenoszenia - oprócz sygnału telewizyjnego - także pakietów (zob.) IP. Połączenie stałe, choć kosztowne, jest najbardziej korzystne dla dużej organizacji. Linia dzierżawiona, zawsze połączona z siecią Internet, nie wymaga stałego łączenia się z serwerem macierzystym dostawcy za pomocą telefonu. Poza tym istnieje możliwość łatwego podłączenia dowolnej liczby terminali komputerowych do stacji bazowej, czyli komputera bezpośrednio podłączonego do Internetu. W sytuacji, gdy jest wielu użytkowników, rozwiązanie takie jest o wiele tańsze niż zakładanie kont dla każdego z osobna. Połączenie stałe zapewnia też w większości przypadków większą (zob.) przepustowość łącza, dzięki czemu przesyłanie danych odbywa się szybciej niż w przypadku korzystaniu z (zob.) modemu.