Leasing: Różnice pomiędzy wersjami

Z DisWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(d)
(n)
 
Linia 1: Linia 1:
'''leasing''' - dzierżawa, rodzaj umowy, na podstawie której jedna strona (leasingodawca) przekazuje leasingobiorcy prawo do użytkowania określonego dobra materialnego na pewien uzgodniony z góry okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe).
+
'''leasing''' - forma obrotu maszynami (lub towarami, nieruchomościami itd.), łącząca cechy dzierżawy i sprzedaży ratalnej; maszyna (np. komputer mainframe) jest oddawana klientowi (leasingobiorcy) w chwili, gdy podpisuje umowę na spłatę kredytu określającą jej formy i ewentualnie czas, po którym przechodzi na własność leasingobiorcy; leasing jest formą dość młodą w Polsce i w zależności od zmieniających się ustaw podatkowych zaliczających lub wyłączających leasing z obowiązku podatku obrotowego stanowi bardziej lub mniej opłacalną formę dzierżawy.
 
[[Kategoria:bankowość]]
 
[[Kategoria:bankowość]]
 
[[Kategoria:zarządzanie]]
 
[[Kategoria:zarządzanie]]

Aktualna wersja na dzień 13:32, 17 maj 2012

leasing - forma obrotu maszynami (lub towarami, nieruchomościami itd.), łącząca cechy dzierżawy i sprzedaży ratalnej; maszyna (np. komputer mainframe) jest oddawana klientowi (leasingobiorcy) w chwili, gdy podpisuje umowę na spłatę kredytu określającą jej formy i ewentualnie czas, po którym przechodzi na własność leasingobiorcy; leasing jest formą dość młodą w Polsce i w zależności od zmieniających się ustaw podatkowych zaliczających lub wyłączających leasing z obowiązku podatku obrotowego stanowi bardziej lub mniej opłacalną formę dzierżawy.